facebookpixel

Det bästa av två världar

MOLNLÖSNINGAR FRÅN JSC

Hybrida molnlösningar

Högt uppe i luften, långt där borta. I Microsofts moln. Och samtidigt – här nere på marken, i vår egen serverhall. Skruvar och muttrar. Ettor och nollor.

Övervakat av våra egna nördar.
Våra molnlösningar är det bästa av två världar – från jordens alla hörn, på småländskt vis.

Det är väldigt smidigt att ha med JSC att göra och det är väldigt tacksamt eftersom JSC har mycket mer att erbjuda än bara traditionell IT.

Regina Abduramanovski

CFO och CIO, Mont Blanc

Vill du bli kontaktad om våra molnlösningar?

Fyll i dina kontaktuppgifter så hör vi av oss!

Anpassat för dina behov

Den småländska entreprenörsandan. Envisheten. Fötterna på jorden, ja ända ner i myllan. Sunt bondförnuft.
Och samtidigt – den stora världen: nya, högteknologiska lösningar. Det allra senaste. Silicon Valley och sånt.
Våra molnlösningar är det bästa av två världar – från jordens alla hörn, på småländskt vis.

Koll på molntjänster

Vi på JSC har lång erfarenhet av att jobba med molntjänster. Bland annat har vi varit utsedda till årets Cloudpartner av Microsoft. Med våra tjänster inom support, övervakning och rådgivning tar vi hela ansvaret för din IT – oavsett om kraften levereras från våra serverhallar eller från Microsoft Azure.

En IT-partner att lita på

Vi må ha huvudet bland molnen, men våra fötter är fast grundade på jorden. Vi vet att det viktigaste för dig som kund är att driften helt enkelt ska fungera problemfritt – hur det ser ut ”under huven” spelar för många kunder ingen större roll. Vi rör oss sömlöst mellan lösningar i Microsoft Azure och i våra egna serverhallar med flexibla avtal där du inte betalar för mer än du använder.